Sak 01/18-20 Generalforsamling i EBSA

STYREVEDTAK

Saksbakgrunn

EBSA (European Billiards & Snooker Association) avholder sitt årsmøte i Bukarest (ROM) 27. juni 2018. Arbeidsutvalget har vedtatt at Norge skal sende inn 3 forslag til dette møtet (se vedlegg). Alle handler om saken hvor styret i EBSA har tatt seg til rette – uten å avklare med medlemslandene – i forbindelse med konflikter i de internasjonale snookerorganisasjonene.

En konsekvens av disse handlingene kan bli at IOC fratar biljard den olympiske anerkjennelsen – noe som igjen kan få store økonomiske konsekvenser for en rekke europeiske forbund og utøvere (i alle grener) samt at biljard aldri kommer på det olympiske programmet.

Det mest ytterliggående forslaget som er sendt fra Norge er et mistillitsforslag til det sittende styret i EBSA med ønske om at de fratrer.

I forbindelse med møtet bør Norge – som forslagsstiller – være til stede.

Styrevedtak i saksnr. 01/18-20

Generalsekretæren representerer Norges Biljardforbund under årsmøtet til European Billiards & Snooker Association i Bukarest 27. juni 2018 og legger frem for forsamlingen de norske forslagene som er innsendt.

Vedtaksdato

16.05.2018

Sist oppdatert: 28. april 2026

Norges Biljardforbund

Norges Biljardforbund er et særforbund under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité som organiserer pool, snooker og carambole i Norge.


© 2026 Norges Biljardforbund. Alle rettigheter forbeholdt.